Shiffa Home

EMU YAĞI

 • M00213
 • VAR

EMU YAĞI 20 ML.

60,00
 • Yeni
 • Fırsat Ürünü
 • Hızlı Kargo
+ -

Emu Yağı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Emu yağı, kullanımları ve faydaları ile ilgili sağlık iddiaları nedeniyle son zamanlarda popüler hale gelmiştir.

Emu yağını kullanmadan önce, bunun ne için kullanıldığını ve sahip olabileceği sağlık yararlarını anlamak önemlidir.

Yağın kullanılmasının olası riskleri ve yan etkileri hakkında bilgi edinmek de önemlidir.

Emu yağı nedir?

Emu yağı ve diğer emu ürünleri dünya çapında popüler hale gelmektedir.

Bir emu, bilimsel olarak Dromaius novaehallandiae olarak adlandırılan uçamayan bir kuştur.

Kuş, Avustralya'ya özgüdür, ancak birçok ülkede, besleyici emu ve tıbbi emu yağının artan bir popülaritesi nedeniyle bulunmuştur.

Emu yağı, kuşun cildinin altındaki birikintilerden toplanan çoğunlukla yağdan oluşan parlak sarı bir sıvıdır.

Bazı benzersiz avantajlara sahip olabilecek yaygın olarak satılan bir ticari üründür.

Yağlar toplandıktan sonra, saf yağ üretilinceye kadar çeşitli filtrelerden ve işlemlerden geçirilirler. Farklı emu yağı tipleri farklı filtrasyon ve işleme seviyelerine bağlıdır.

Çoğu emu yağı, bakteri ve kirletici maddeleri azaltmak için tam işlemden geçecektir. Bazı emu yağları, daha fazla yağ asidi içeriği oluşturmak için diğerlerinden daha fazla rafine edilir.

Amerikan Emu Derneği gibi kuruluşlar, emu yağının satın almasının saf olmasını ve emusun mümkün olan en iyi hayattan zevk almasını sağlamayı amaçlayan sertifika programlarına sahiptir.

Tamamen saf emu yağı her zaman tamamen rafine edilecektir. Bu yararlı etkileri için çalışılan emu yağı türüdür.

Yararları

Emu yağı kullanımı Avustralya Aborjin kültüründen kaynaklanmaktadır. Sözlü tarihine göre, emu yağı 40.000 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır.

Yağ, küçük ağrı ve ağrıları hafifletmek, yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak ve cildi elementlerden korumak için kullanılmıştır.

Yerli Avustralyalılar, ilk kez emu yağını doğal güneş kremi ve nemlendirici olarak Avrupa kültürüne sokmuşlardır.

Avrupalı ​​yerleşimciler kısa süre önce emu yağı ve Yerli Avustralyalıların sağladığı diğer birçok doğal ilaçları kullanmaya başladılar.

O zamandan beri, insanlar bu iddiaların çoğunu destekleyecek deliller olmasa da, emu yağına çok daha fazla fayda atfediyorlar.

Antienflamatuvar

Emu yağının en popüler faydası, anti-enflamatuar olarak kullanılmasıdır. Aynı zamanda antioksidan özelliklere sahip bileşikler içerir.

Journal Nutrition dergisine gönderilen bir yazıda, araştırmacılar, emu yağının güçlü anti-enflamatuar etkisinin aşağıdaki gibi durumların tedavisinde faydalı olabileceğini belirtmişlerdir:

 • kulak iltihabı
 • inflamatuar barsak sendromu
 • artrit

Artrit durumunda, bir masaj yağı olarak kullanılır.

Emu yağının ayrıca kemoterapinin neden olduğu kemik kaybını önlediği de söylenir.

Cilt nemini ve emilimini arttırmak

Emu yağının cilt rahatsızlıklarına ve yaralarına karşı yararlı olduğu düşünülmektedir.

Cilt emu yağını kolayca emer. Bu, cildin nemlenmesini engelleyerek cildin çatlama veya kurumaya daha az eğilimli olmasını sağlar.

Emu yağı, kanser radyasyonuna bağlı cilt hasarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Emu yağı, bu emilebilir özelliği, birlikte karıştırıldıklarında diğer bileşiklere geçirebilir. Bu özellik, emu yağının düzenli olarak diğer yardımcı bileşikler içeren nemlendiricilere karıştırıldığını açıklayabilir.

Cildi uyarıcı

Araştırma ayrıca, cilde emu yağı uygulanmasının, sağlıklı cilt hücrelerinin sayısını artırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Emu yağı cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltmak için cildi uyarır ve yaşlanma veya güneşe zarar veren cildi gençleştirir.

Emu yağı, cilt yaraları ve seboreik dermatit gibi cilt durumlarının tedavisinde de önerilmiştir. Ayrıca alopesi, rosacea, hipopigmentasyon ve zona ile de yardımcı olabilir.

Yaraları iyileştirme

Ağrı kesici etkisi, antioksidan seviyeleri ve derinin derinlerine ulaşma yeteneği nedeniyle, küçük yaralara, kesiklere, morluklara ve yanıklara emu yağı uygulanabilir.

Küçük yaraların ağrısını hafifletebilir ve antioksidanlar cildin ek hasarlardan korunmasına yardımcı olabilir.

Hata uzaklaştırıcı

Dışarıya doğru gitmeden önce cilde emu yağı uygulamak böceklerin yanmasına yardımcı olabilir. Bu kısmen yağda bulunan terpen denilen maddelerden kaynaklanmaktadır.

Birçok böcek, terpenler tarafından şaşırtılıyor ya da itiliyor ve yağı açıkta kalan cilde yerleştirmek, böcekleri körfezde tutabilmektedir.

Kolesterol düşürücü

Ağızdan alındığında, emu yağı vücuttaki kolesterolü azaltabilir.

2004 yılında araştırmacılar, ya emu yağı ya da zeytinyağı tüketen hamsterlerin, diyetlerinde hindistancevizi yağı alanlara kıyasla kolesterol seviyelerini önemli ölçüde düşürdüğünü bulmuşlardır.

Bu iddiaları kanıtlamak için daha fazla deneye ihtiyaç vardır, ancak sonuçlar ümit vericidir.

Ülser tedavisi

Bugün Eczaneye yapılan bazı araştırmalara göre, emu yağı ülserlerin tedavisine yardımcı olabilir.

Ülseri olan kişilerde, çeşitli düzeylerde emu yağı uygulamaları koruyucu bir etkiye sahipti. Bazı durumlarda, yağ bile ülserlerin boyutunu azalttı.

Meme hassasiyeti

Beslenme'ye gönderilen bir hakemli makaleye göre, emu yağı emziren annelerde yaygın olarak görülen meme hassasiyetini de azaltabilir.

Yeni doğan bebekler göğsün üstündeyken, bazı kadınlar uygunsuz bir mandalın neden olduğu ağrıya maruz kalabilir.

Bu, ağrı, akıntı, çatlak ve kuru cilt ve ağrıya neden olabilir. Bu belirtiler bazı yeni annelerin emzirmeyi durdurmasına neden olacak kadar şiddetli olabilir.

Araştırmacılar, emziren annelerin doğumdan hemen sonra başlayan 24 saatlik bir süre için emu bazlı bir krem ​​kullandıklarında, meme areola ve meme ucu cildinin daha fazla hidrate olduğunu bulmuşlardır.

Ancak emzirmeye yönelik kılavuzlar emu yağını içerecek şekilde değişmeden önce daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Bebeğini beslemeden önce, herhangi bir kalıntı yağı temizlemek için bir kadın meme ucunu ve göğsü sıcak bir bezle silmeli. Bunun nedeni, emu yağının bebekler ve çocuklar için sindirilmesi için güvenli olmadığı kanıtlanmış olmasıdır. Emu yağına karşı alerjik olmak da mümkündür.

Fonksiyon

Yerli Avustralyalılar, anti-enflamatuar etkileri ve cilde faydaları için binlerce yıldır emu yağı kullandılar.

Birçok topikal krem ​​kuru cilt, artrit ve iltihaplanma için etkili olduğunu iddia ederken, çoğu krem ​​ve losyonlar cilde nüfuz edemeyen büyük parçacıklardan oluşur.

Bununla birlikte, emu yağı, birçok sağlıklı bileşiğin derinin derin katmanlarına taşınmasını sağlayan daha küçük parçacıklardan oluşur.

Emu yağı, yüksek miktarlarda çoklu doymamış yağ asidi (PUFA), antioksidanlar ve aşağıdakileri içeren bileşikler içerir:

 • Esansiyel yağ asitleri: Emu yağı omega-3, omega 6 ve omega-9 yağ asitlerinde yüksektir. Bunlar, inflamasyonu azaltmaya, kas ağrısını ve artritik eklem ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cilt hücrelerini besleyerek kırışıklık, leke ve leke belirtilerini hafifletmeye yardımcı olabilirler.
 • A Vitamini: Antioksidan ve temel bir besin olan A vitamini, sıklıkla topikal yaşlanma karşıtı kremlerde bulunan mükemmel bir cilt tonikidir.
 • Karotenoidler, flavonlar, polifenoller, tokoferol ve fosfolipitler gibi ek bileşikler.

Riskler

Emu yağı doğal bir üründür ve az sayıda belgelenmiş yan etki vardır.

Bazı insanlar emu yağını doğrudan topikal bir merhem olarak cilde uygularken ciltte tahriş yaşayabilirler.

Bunu önlemek için, bir kişi, küçük bir cilt derisine az miktarda emu yağı uygulamalıdır, örneğin bir elin arkası gibi. Alerjik reaksiyon meydana gelirse, yağı kullanmayı bırakmalıdırlar.

Emu yağının kaynağını dikkate almak da önemli olabilir. Emus, gezmek için bolca odaya sahip olduklarında gelişir ve zengin bir diyet yiyebilirler.

Düşük kaliteli yaşam koşulları, düşük kaliteli yağlarla sonuçlanabilir. Özellikle ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) üretimini düzenlemediği için, saygın bir kaynaktan petrol almak en iyisidir.

Hamilelik veya emziren kadınlar emu yağı kullanmadan önce doktorlarıyla konuşmalıdır. Emu yağının olası kullanımları hakkında bir doktora danışmak ve eğer hamileliği etkileyecekse önemlidir.

Emu yağı online olarak satın alınabilir, ancak ilk önce bir sağlık hizmeti sağlayıcısına başvurup kullanmanızın uygun olduğundan emin olmalısınız.

Ürün kalitesini temel alarak bağlantılı öğeleri seçtik ve sizin için en uygun olanı belirleyebilmeniz için her birinin artılarını ve eksilerini listeledik. Bu ürünleri satan bazı şirketlerle iş ortaklığı yapıyoruz. Bu da, Healthline UK anlamına geliyor ve ortaklarımız, yukarıda bir bağlantı (lar) kullanarak bir satın alma işlemi gerçekleştirirseniz, bir kısım gelir elde edebilir.

 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı Lezzetin Tadı Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.