Shiffa Home

GLİSERİN

 • M01903
 • VAR

GLİSERİN 50 ML.

12,00
 • Yeni
 • Fırsat Ürünü
 • Hızlı Kargo
+ -

Gliserin'in Faydaları 

 

Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

Bitkisel yağlardan elde edilen gliserin saç ve cilt bakım ürünlerinde kullanılan, yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz saf gliserin, aşırı kuru ciltler, kurumuş ve çatlamış topuklar için kullanılabilir.

Gliserin Kullanımı

Gliserin çok iyi bir nemlendiricidir ve özellikle topuk gibi çabuk kuruyan, sertleşen ve çatlayan bölgelerde etkili bir çözüm olarak kullanılabilir. Gliserinin cilde faydaları alanında yapılan araştırmalar gliserinin sadece cildi yumuşatmadığı aynı zamanda yaraların daha çabuk geçmesine yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır.

Gliserini yüz bölgesinde kullanmak için kendinize bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. 1 çay kaşığı gliserini 1 çay kaşığı bal, 2-3 çay kaşığı su ve 1-2 çay kaşığı yulaf ezmesiyle kalın bir macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze eşit miktarda yayın. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bu maske özellikle yaz aylarında güneş ve deniz nedeniyle aşırı kuruyan cildi derinlemesine nemlendirmek için kullanılabilir.

Saf gliserini el ve ayaklarınızda gün aşırı kullanabilir ve cildinizin her an yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak uzmanlar çok kuru iklimlerde gliserin kullanımı önermiyor çünkü aşırı kuru hava nedeniyle gliserinin cildi nemlendirmek yerine ciltten nemi alarak kızarıklıklara ve kabarcıklara neden olabileceğini belirtiyorlar.

Bundan korunmak için zeytinyağı veya jojoba yağı gibi nemlendirici özelliği bulunan yağlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin cilde faydalarından bazıları şöyledir:

Nemlendirici

Gliserin cilt için çok iyi bir nemlendirici olarak bilinir. Ciltteki kuruluğun ve donukluğun azaltılmasına yardımcı olur. Bu nedenle kış aylarında çok gerek duyulabilecek ürünlerden bir tanesidir. Gliserin direkt olarak cilde uygulanabilir. Bunun için bir parça pamuğu gliserine batırıp cildinize uygulamanız yeterlidir (Bununla birlikte bazı kaynaklara göre gliserini yüzünüze uygulayacaksanız mutlaka su ile seyreltmeniz gerekir. Bunun için en iyi seçenek temiz su iken, gül suyu da iyi bir alternatiftir). Uygular uygulamaz cildinizdeki yumuşaklığı ve nemliliği hissedebilirsiniz. Gliserinin kuru, sert ve huzursuz ciltleri iyileştirmek gibi özellikleri vardır. Bu özellikler de cildi nemli ve pürüzsüz tutmaktadır.

Temizleyici

Gliserin cildin toz ve kirden arındırılmasını ve böylece cildin temizlenmesinisağlayabilir. Gliserin gül suyu ile karıştırılmalı ve bu karışım temizleyici olarak kullanılmalıdır. Yatmadan önce gül suyu ile gliserini karıştırın. Yüzünüzü bu karışımla silin. Etkili bir cilt temizliği ve gözenek temizliği için bu prosedürü düzenli bir şekilde uygulayın.

Besleme

Gliserin cilt için besleyici özellikleri olması ile bilinir. Bu nedenle de birçok kozmetik ürünün içerisinde yer almaktadır. Gliserin cildin su içeriğinin dengede tutulmasına ve cildin beslenmesine yardımcı olur. Gliserini besleyici olarak kullanmak isterseniz gliserini nemlendiricinizin içerisine ilave edebilir ve günlük olarak kullanabilirsiniz. Gliserini ayrıca yüz maskelerinin içerisinde de kullanabilirsiniz. Gliserinin cildi beslenmiş ve yumuşak tutma gibi avantajları vardır. Düzenli kullanım cildinizin sağlığını ve tazeliğini korumasına yardımcı olur.

Cilt Bakımı

Gliserin kuru ve huzursuz ciltlerin onarılmasına yardımcı olan krem ve ilaçlarda kullanılır. Bazen soğuk, kirlilik ve diğer faktörler nedeniyle cilt kaşıntılı ve pul pul bir hal alabilir. Böyle zamanlarda gliserin kullanmak cilt düzensizliklerinin azalmasına yardımcı olur ve cildi pürüzsüz ve yumuşak tutar. Cilt bakım ilaçlarının çoğunda gliserin ana malzemeler arasında yer alır. Gliserinin düzenli kullanımı iyi bir cilt bakımı sağlayabilir. Bu nedenle cildinizin sağlığını koruması için düzenli bir şekilde gliserin kullanabilirsiniz.

Lekeleri Azaltır

Gliserinin ciltteki akne ve lekeleri azaltma özelliği vardır. Bunun olması için gliserinin devamlı kullanılması gerekir. Az miktarda gliserini akne ve lekelerin olduğu bölgeye uygulayın. Lekelerin görünümü yavaş yavaş azalacaktır ve cilt berraklaşacaktır.

Gliserin ve Misket Limonu Suyu ile Hazırlanan Nemlendirici

Bu nemlendirici gece kullanımı için uygundur. Daha soğuk olan kış ayları boyunca cilt kuruyabilir ve çatlayabilir. Bu da ciltte huzursuzluğa ve kaşıntıya yol açar. Ayrıca yeterli ölçüde nemlendirilmeyen cilt normalden hızlı bir şekilde yaşlanır. Erken yaşlanmanın ana nedenlerinden bir tanesi cilt bakımının ihmal edilmesidir. Gliserin ve misket limonu kullanarak hazırlayacağınız bu nemlendiricinin hem hazırlanması kolaydır, hem de ekonomiktir. Bu karışım yüzde, boyunda ve vücudun diğer bölgelerinde kullanılabilir. İhtiyacınız olan malzemeler ise 200-250 ml gliserin ve 2 yemek kaşığı taze misket limonu suyudur. İzlemeniz gereken adımlar ve dikkat etmeniz gereken konular ise şöyledir:

 • Gliserin küçük bir kaba dökün.
 • Üzerine 2 yemek kaşığı taze misket limonu suyunu ilave edin.
 • Çok iyi bir şekilde karıştırın.
 • Cam bir kabın içerisine koyun ve bu şekilde muhafaza edin.
 • Gece parmaklarınız yardımıyla ya da bir parça pamuk ile uygulayın.
 • Emilmesi için biraz zaman tanıyın.
 • Ardından fazlalığı bir bez ile alın.
 • Hazırladığınız nemlendiriciyi uyguladıktan sonra direkt güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınınGliserinin içerisindeki yağ içeriği cildin bronzlaşmasına yol açabilir.
 • Karışımı hafif hafif, dairesel hareketlerle uygulayın. 
 • Bu karışım serin bir bölgede 2 haftaya kadar muhafaza edilebilir.
 • Gliserin yapış yapış olabileceği için cildinizin gliserini tam olarak emene kadar uygulama yaptığınız alanlara kıyafetlerinizi değdirmeyin.

 • Gliserin Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Gliserin kullanımında aşırıya kaçmamak çok önemlidir. Bunun nedeni gliserini ne kadar fazla süre cildinizde bekletirseniz, cildin o kadar nemli hale geleceğidir. Yani  gliserin ciltte çok fazla kalırsa saatlerce suyun içerisinde kalmışsınız gibi bir görünüm oluşacaktır.
 • Gliserini ilk uyguladığınızda cildiniz çok nemlenmiş gibi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, bir süre sonra buharlaşacak ve sonrasında cildiniz iyi bir şekilde nem kazanmış olacaktır. Ne çok az, ne çok fazla!
 • Gliserin cildinizde biraz yapış yapış olabilir. Bu nedenle halihazırda yapış yapış olan losyonlarla beraber kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca yapış yapış olması nedeniyle dışarı çıkmadan önce fazlalığı almanız gerekmektedir. Çünkü yapışkanlık tozların ve kirin cilde yapışmasını kolaylaştırır (Yapış yapış oluşu ve bu nedenle toz ve kiri çekebileceği için bazı kaynaklara göre gliserinin tamamen durulanması gerektiği söylenmektedir).
 • Gliserinin yüzde çok uzun süre bekletilmemesi önerilmektedir.
 • Bazı kaynaklara göre gliserin cilde direkt uygulanmamalı, su ile seyreltilmelidir. Özellikle yağlı ciltlerde bu konuya daha da dikkat edilmelidir.
 • Uyarı

  Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.