Shiffa Home

MAVİ ANEMON ÇİÇEĞİ YAĞI

 • M00194
 • VAR

MAVİ ANEMON ÇİÇEĞİ YAĞI 20 ML.

38,00
 • Yeni
 • Fırsat Ürünü
 • Hızlı Kargo
+ -

Mavi Anemon Çiçeği Yağı Nedir?

Mavi anemon çiçeği genellikle ılıman iklim bölgelerinde yetişir ve yağış bolluğundan etkilenir. Boyları 10-20 cm arasında olan bodur bir çiçektir. Cinsine göre ilkbahar ve sonbaharda dikilir ve Şubat – Eylül ayları arasında çiçek verir. Ülkemizde de özellikle İzmir, Aydın, Antalya ve Afyon bölgelerinde doğal olarak yetiştirilen bu çiçekten üretilen mavi anemon yağının faydaları oldukça fazladır. 

Mavi anemon çiçeği yağı damıtma metoduyla çıkarılmaktadır. Çiçeğin yapraklarından elde edilir ve bitkideki esansiyel yağ bu çiçeğin orta noktasındaki çiçek nektarlarında bulunur. Son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanmış olması ve cilt sağlığına birçok faydası bulunmasından dolayı vazgeçilmez bir bitkisel esansiyel yağ olmuştur. Doğal bir bitkisel yağ olan ve ciltte, yüzde birçok olumlu etkileri bulunan, tüm vücutta ideal bir masaj yağı olarak kullanılabilen mavi anemon yağının sivilce önleme, cildin elastikiyetini koruma ve ciltte nem dengesini sağlaması gibi birçok faydaları bulunmaktadır. Şimdi mavi anemon çiçeği yağının faydalarını biraz daha yakından inceleyelim.

Mavi Anemon Yağı Faydaları Nelerdir?

Anemon çiçeği yağı doğal yollarla elde edildiği için kesinlikle fayda sağlayıcı etkiler göstermektedir. Bu bitki çok fazla bulunmadığı için, çeşitli kimyasal maddelerin karışımı ile elde edilen ve bu yağa benzeyen yağlar imal edilmektedir. Bununla beraber piyasa bulunan ve birçok katkı maddesi içeren yağlar faydalı olmak yerine ciltte zararlı etkiler gösterebilir. Doğal olarak imal edilenlerin haricinde kimyasal içerikli olanlar vücutta olumsuzluklara yol açarak cilde zarar verir.

Mavi anemon çiçeğinin içerisinde linaloll, fenilethanol gibi yüzün üzerinde aktif uçucu bileşen bulunmaktadır. Bu çiçeğin içerdiği kinetin isimli madde cilt için yaşlanma karşıtı özelliğiyle kendini göstermektedir.

Kinetin bitkilerde bulunan bir bileşendir. Hücresel büyümeyi ve hücresel farklılaşmayı destekleyerek hücre bölünmesinde büyük rolü oynamaktadır. Buna ek olarak ayrıca, bitkileri dışarıdan gelecek zararlara karşı korumak için bir antioksidan olarak görev yapar. Mavi anemon çiçeği yağının faydalarının bu kadar etkili olmasının bir nedeni de içeriğindeki bu bileşendir. Aynen bitkilerde işe yaradığı şekilde kinetin ayrıca cilt üzerinde de benzer etkilere sahiptir. Kinetin cilde uygulandığında, hücrelerin gelişmesini hızlandırır, cildi yeniler ve yaşlanma belirtilerini minimize eder. Ayrıca kinetin; kırışıklıkları azaltır, cildin yapısını iyileştirir, hiperpigmentasyonu azaltır, ince kırışıklıklara ve diğer cilt problemlerine karşı faydaları vardır. 

Birçok kişi mavi anemon yağında da bulunan kinetinin anti-aging (yaşlanma önleyici) etkilerinden dolayı retilone karşı harika bir alternatif olduğunu düşünmektedir.  İnsanlar, ciltteki pürüzleri ve  yaşlanma etkilerinia zaltmak, ince çizgileri azaltmak  ve dengesiz pigmentasyonu azaltmak için kinetini direk cilde uygulamaktadır. Ayrıca, DNA yı zararlardan (antioksidan etkiler) koruyarak ve cildin su kaybını azaltarak insan cildindeki yaşlanma ile ortaya çıkan değişiklikleri de engellediğine karşı bazı bilgiler elde edilmiştir.

Kinetin içeren mavi anemon yağının faydaları, ince çizgiler, göz çevresi kırışıklıkları, cilt sarkmaları ve ciltteki pürüzlerin giderilmesi gibi inanılmaz faydalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mavi anemon yağının içerdiği oldukça etkili yaşlanma önleyici maddeler, bu bitkisel esansiyel yağı oldukça popüler hale getirmiştir.

Yaşlanmak, karşı konulmaz bir gerçek olmakla beraber, ciltte oluşturduğu etkileri yavaşlatmak, daha uzun süre pürüzsüz kalabilen bir cilde sahip olmak mümkündür. Doğal yollarla yaşlılığı geciktirmek ve genç kalmak için önemli bir alternatif olan mavi anemon yağının faydaları oldukça fazladır. 

Mavi anemon yağı cilde faydaları;

 • Sivilce oluşumunu önlemede etkilidir.
 • Cildin zamanla kaybolmaya başlayan elastikiyetini geri getirmekte etkili olabilir.
 • Siyah noktaların giderilmesi için tek başına bile yeterli olabilir.
 • Zamanın yüzünüzde ve cildinizde açtığı yaralara savaş açar.
 • Kırışıklıkları açarak izlerini yok etmede başarılıdır.
 • Ciltte nem dengesi sağlamada etkilidir.
 • Güneş yanığı etkilerinin yok edilmesinde faydalıdır.
 • Yaşlılık lekelerini gidermede oldukça etkilidir.
 • Ciltteki pürüzleri gidererek ipeksi bir görünüm sağlayabilir.
 • Bayanların doğumdan sonra göbek bölgesinde oluşan doğum lekelerinin giderilmesinde  işe yarayabilir.
 • Cilde parlaklık kazandırır.
 • Hücrelerin yenilenmesine faydalıdır.
 • Yüz ve boyun çevresindeki halkaların oluşmasına karşı etkili olması da anemon yağının faydaları arasındadır. 

  Mavi Anemon Yağı Nasıl Kullanılır? Göz Altı ve Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin İdeal

  Mavi anemon yağı uçucu ve kuvvetli bir yağdır. Her ne kadar cilde direk sürülmesi çok bir problem oluşturmasa da, bu özellikleri gösteren diğer esansiyel yağlar gibi yüksek miktarlarda kullanılması yakıcı bir etki gösterebilir. Mavi anemon yağının yağının nasıl kullanılacağı önemlidir. Yüze uygulanmadan önce yağın sertliğini ve alerji gösterip göstermediğini görmek için cilt üzerinde test etmekte fayda vardır. Mavi anemon çiçeği yağının faydalarını en iyi şekilde görebilmek için en güvenli yol diğer taşıyıcı yağlarla seyrelterek kullanmaktır.

  Mavi anemon çiçeği yağı cilde nasıl kullanılır

  Göz çevresi de dahil olmak üzere 5 damlayı geçmeyecek şekilde bir pamuk üzerine damlatılarak ya da elle sürülerek kullanılabilir.

  Uzman kontrolünde göz altı morlukları ve torbalanmaları için de kullanılabilir.

  Mavi anemon yağı doğal bir bitkisel yağ olduğu için tüm vücutta ideal bir masaj yağı olarak da kullanılabilir. 

  Mavi anemon yağının her hangi bir yan etkisi görülmemiştir.

  Kokusunun rahatsız edici bir özelliği yoktur.

  Yakıcı bir etki gösterirse taşıyıcı yağ ile seyreltmekte fayda vardır.

  Mavi anemon yağının faydalarını görebilmek için öncelikle doğal ve saf bir yağ satın aldığınızdan emin olun. 

 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.