Shiffa Home

MENEKŞE YAĞI

  • M00186
  • VAR

MENEKŞE YAĞI 30 ML.

76,50
%15
90,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
+ -

MENEKŞE YAĞI
Menekşe değişik renklerde çiçek açan otsu bir bitkidir. Çiçeği, yaprakları ve kökleri A ve C vitamini açısından zengindir. Menekşe bitkisinden oldukça değerli olan menekşe uçucu yağı çıkarılmaktadır. 

Menekşe yağının kullanım alanları epeyce geniştir, faydaları da oldukça fazladır. Genellikle cilt ve saç bakımında kullanılan menekşe yağı aynı zamanda aromaterapide rahatlatıcı olarak sıklıkla kullanılır. 

Aynı zamanda menekşe yağı, masaj salonlarında kantaron ve çörekotu yağı gibi sabit yağlarla karıştırılarak kas ve eklemler içinde sıklıkla kullanılan uçucu yağlardandır.

MENEKŞE YAĞININ FAYDALARI
Menekşe yağı yapısı gereği anti bakteriyel ve antiseptiktir. Bu özellikleri ile iyi bir mikrop ve bakteri yok edici olarak bilinir.

Antiseptik özelliği ile ciltte oluşan sivilce ve akneleri tedavi etmek için yardımcı malzeme olarak tercih edilmektedir.

Uzmanlar egzama ve cilt sorunları için menekşe yağını destekleyici olarak önermektedir.

Menekşe yağı yapısı gereği doğal olarak salisik asit içermektedir. Bu asit cilt bariyerini düzenlemede katkı sağlayıcıdır.

Aynı zamanda içerdiği yüksek oranda A ve C vitaminleri de cilt epidermisine katkı sağlar, sağlıklı görünüm sunar.

Saç kullanımında da saçları beslemek, yeni saç oluşumunu desteklemek, dökülmeyi önlemek için kullanılır. Bir sabit yağ ile seyrelterek, saç derisine parmak uçları ile masaj yaparak uygulanabilir. 15 -20 dakika arası beklettikten sonra yıkanır, iyice durulanır. Bahsedilen sabit yağ tatlı badem yağı, shea yağı, jojoba yağı olabilir.

Menekşe yağı özellikle kuru ciltlilerin kullanımına uygundur. İçerdiği sağlıklı yağ asitleri ve vitaminler sebebiyle düzenli ve uygun kullanımda yaşlanma belirtilerini hafifletebilir.

MENEKŞE YAĞI KULLANIM ÖNERİSİ
Aromaterapide, bir taşıyıcı sabit yağ ile karıştırılıp masaj yapılabilir.

Saç bakımında yukarıda belirtildiği gibi kullanılabilir.

Nemlendirici kremlerin içine birkaç damla damlatılarak antiseptik özelliğinden faydalanılabilir.

Uyarı: Menekşe yağı uçucu bir yağdır. Bu sebeple cilde direkt olarak sürülmez. Kızarıklık, yanma ve hassasiyet oluşturabilir. Saçta ve ciltte kullanmadan önce mutlaka, belli oranlarda, bir sabit yağ ile seyreltilmelidir.

Menekşe yağı içilmez.

İçerik: Menekşe Yağı (Oleum Viola Odorata (Geraniol, Linalook, Citral)), 1-propanol.

Distilasyon yöntemiyle elde edilmiştir.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. 

Raf Ömrü: 3 yıldır.

Gramaj: 3Oml

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.