Shiffa Home

OKALİPTUS YAĞI

  • M00188
  • VAR

OKALİPTUS YAĞI 20 ML.

35,00
25,50
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
+ -

Okaliptus Yağının Faydaları 

Okaliptus yağı burun tıkanıklığı için nasıl kullanılır?

 

1. yöntem:

1 litre suyu buhar oluşana kadar kaynatın. Daha sonra içerisine 4 damla okaliptus yağı damlatın. Daha sonra suyu bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Başınızı bir tülbentle örterek burun yaoluyla buharı içinize çekin. Bu şekilde burun tıkanıklığına iyi geldiği bilinmektedir.

2. yöntem:

Bir bardak suyun içerisine birkaç damla okaliptus yağının damlatılarak ağıza gargara yapılmasının burun tkanıklığına iyi geldiği söylenmektedir.

Merak edilen bir diğer soru ise okaliptus yağının cilde nasıl kullanıldığı ve cilde olan faydalarıdır.   Okaliptus yağı satın alınan cilt maskeleri ve kremlerin içerisinde bulunmaktadır. Okaliptus yağını saf halde alıp cildinize uygulamak istiyorsanız birazdan vereceğimiz  yöntemleri cildinizde uygulayabilirsiniz. 

İşte okaliptus yağının cildinize olan faydaları ve cilt üzerinde kullanma talimatları…

Yumuşak ve nemli bir cilt için..

Aynı oranda okaliptus yağını balı ve limon suyunu karıştırıp tüm vücudunuza sürün.  Vücudunuzda 10 dk süre kadar beklettikten sonra duşa girip cildinizi durulayın. Yumuşacık ve nemli bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yağlı bir cilt için okaliptus maskesi 

İlk olarak cildinizi salatalık dilimleriyle 5 dk kadar ovun. Daha sonra bir tatlı kaşığı okaliptus yağı ve salata suyunu karuıştırıp cildinize sürün ve bekletin.
Sabah akşam bu işlemi uygulayıp yağlı görünen cildinizle vedalaşabilirsiniz.

Cilt rengini açmak için... 

Bir kase yoğurdun içerisine 2 veya 3 damla okaliptus yağı damlatın. Daha sonra yoğurdu cildinize sürün ve bir süre bekletip cildinizi temizleyin.

Kuru ciltler için beyazlatma maskesi

Aynı oranda olacak şekilde okaliptus yağını, balı ve salatalık suyunu karıştırın. Daha sonra tüm vücudunuza sürüpbir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Koltuk altı kararması için

 Aynı oranda olacak şekilde okaliptus yağını, salatalık suyu ve limon suyunu karıştırın. Koltuk altı bölgesine sürüp, 20 dk beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Okaliptus yağının zararları 

Her bitkisel yağda olduğu gibi okaliptus yağını da kullanırken dikkatli olmak gerekir. Bitkisel ürünlerin kullanımı aşırıya kaçıldığında ciddi alerjik problemlere neden olabilmektedir. Özellikle okaliptus yağı diğer yağlardan daha kuvvetli bitkisel bir yağ olduğu için kullanmadan önce muhakkak bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Okaliptus yağının zararları nelerdir?

 

Hamile kadınların, emziren annelerin, böbrek hastalığı şikayeti olanların okaliptus yağının kullanmamalrı gerekmektedir. 

Aynı zamanda şeker hastaları ve çocuklarda da okaliptus yağının kullanımı pek fazla önerilmez.
Şeker hastalarının okaliptüs yağı kullandıklarında devamlı olarak kan şekerlerini kontrol etmeleri gereklidir. Kan şekeri seviyesinde görülebilen bir değişiklik sebebi ile ameliyat olmuş veya olacak hastalarda ameliyat öncesi ve sonrası en az iki hafta okaliptüs yağını kullanmamaları gerekmektedir.
Okaliptus yağının genel olarak sağlığımıza da bir çok faydası bulunmaktadır.

Okaliptus yağının genel anlamda faydalarından bahsetmek gerekirse;

Grip

Gribin belirtilerine göre okaliptüs yağının kullanımı da değişecektir. Eklem yerlerinizde ağrılar yaşıyorsanız buralara damlatarak masaj yapabilirsiniz. Veya ishaliniz varsa karın bölgenize damlatarak uygulayabilirsiniz. Solunum yolu problemleri için aromasını teneffüs edebilirsiniz.
 
Balgam söktürüvcü etkisi 

Okaliptus yağını göğsünüze sürerek balgam söktürücü özelliğinden faydalabilirsiniz.


Ateş düşürücü etkisi

Okaliptus yağının vücudu serinletici etkisi bulunmaktadır. Bu sayede ateş düşürücü olarak da kullanılabilir.  Koltuk altı ve baş bölgesine okaliptus yağını uygulamanın ateş düşürücü etkisi olduğu söylenmektedir.


Diş çürümesini önler 

Okaliptüs yağı, mikrop öldürücü özelliklerinden ötürü çürüklere, diş plağına, diş eti iltihabına ve diğer diş enfeksiyonlarına karşı çok etkilidir. Bu yüzden gargara, diş macunu ve diğer diş hijyen ürünlerinin aktif bir bileşeni olarak bulunur.

Bağırsak parazitlerini yok edici etkisi

Sıklıkla bağırsaktaki mikropları yok etmek için kullanılır. Araştırmalar, okaliptüs yağı içmenin vücudun çeşitli yerlerinde, özellikle kolon ve bağırsak gibi hassas bölgelerde ortaya çıkan bakteriyel, mikrobik ve parazit koşulların çoğunu önleyebileceğini gösteriyor.

Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.
 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.