Shiffa Home

OKALİPTUS YAĞI

  • M00188
  • VAR

OKALİPTUS YAĞI 30 ML.

46,75
%15
55,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
+ -

OKALİPTUS YAĞI

Okaliptus dünyadaki en yüksek ağaçlardan biri olarak bilinmektedir. Anavatanı Güney Avustralya ve Tazmanyadır. Akdeniz Bölgesinde’de yetişebilmektedir. 500 farklı Okaliptus türü bulunmaktadır. Bunların hepsinin içeriği ve etki şekilleri birbirinden farklıdır.  Tıpta en sık kullanılan türleri ise Eukalyptus Citriodora, Eukalyptus Globulus ve Radiata’dır.

50 kilogram kadar Okaliptus bitkisi filizleri ve yapraklarından, su buharı destilasyonu yöntemi ile toplam 1 litre kadar uçucu yağ çıkartılabilir. Bu sebeple oldukça değerli bir yağdır. Okaliptus yağı renksizdir. Keskin ve taze bir kokusu vardır. Solunum yolu ile alınmaya uygundur. Kısa sürede yayılır ve nüfuz eder.

Okaliptus yağı bedensel alanda anti bakteriyel ve antiviraldir. Mantar ve iltihap önleyici olarak bilinir. Ruhsal alandaki etkileri ise canlandırıcı ve odaklanmaya arttırması yönündedir.

Okaliptus yağı, tek başına buhurdanlık yardımı ile kullanılabildiği gibi kekik, sedir, kayeput, ve limon yağları ile de kullanılabilir.
7 yaşından küçük çocuklar için, Okaliptus yağının burun bölgesinde kullanılması önerilmemektedir.

• Banyo suyuna destekleyici olarak konulabilir. Saunada kullanılırsa ısı ile birlikte etrafa yayılır ve taze bir etki bırakır, tazelenmiş hissi verir.

• Oda içerisinde buhurdanlıkla kullanıldığında havadaki virüs ve bakterileri öldürür. (antiviral ve anti bakteriyel) Havayı dezenfekte eder.

• Nezle problemi yaşıyorsanız ve bundan kaynaklı solunum yollarınız tıkalı ise, gece uyurken yastığınıza damlatmak üzere 1 – 2 damla okaliptus yağı damlatabilirsiniz. ( 7 yaş altı çocuklar için uygun değildir.)

Hatırlatma: Uçucu yağların cilde direkt olarak uygulanması veya ağız yolu ile alınması önerilmemektedir.

Cilde sürülecekse mutlaka sabit yağlar ile seyreltilmelidir. Aldığınız ürünün kullanım şekli ile alakalı etikette yazan talimata uyunuz. Etkili bir yağ olduğundan belirli dozajlarda kullanımı gerekmektedir.

İçerik: Okaliptus Yağı Oleum Eucalyptus Globulus (Eucalyptol, P-cymene, Alpha-pinene, Beta-pinene), Triacetin.

Saklama Koşulları: Oda sıcaklığında (15-30°C) muhafaza ediniz. Isı, ışık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz. 

Raf ömrü: 3 yıldır.

Gramaj: 30 ml

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.