Shiffa Home

TATLI BADEM YAĞI

  • M00240
  • VAR

TATLI BADEM YAĞI 250 ML.

45,60
%20
57,00
45,00
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo
+ -

Tatlı Badem Yağının Sağlığa Faydaları 

 

Bitkisel yağların günümüzde pek çok farklı kullanımı bulunuyor. Saç uzatmaktan makyaj temizlemeye, cilt bakımından nemlendirmeye yardımımıza koşan bu yağlardan tatlı bademyağının faydaları saymakla bitmiyor. Bu mucizevi yağ, cilt bakımı gibi özelliklerinin yanı sıra vücudumuz için büyük önem taşıyan kalp ve damar hastalıklarının en büyük düşmanı.

Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir

B vitamini olan, kalp-damar sağlığında büyük rol oynayan folik asit ve atardamar sağlığı açısından büyük önem taşıyan potasyum içeren badem yağı kalp dostu olarak adlandırabileceğimiz bitkisel yağların başında geliyor. 

Toksin attırma özelliğine sahip

Kalp-damar hastalıklarının en büyük düşmanlarından biri olmasının yanı sıra vücutta metabolizmayı düzenleme özelliği ile bilinen bu yağ, metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlayarak idrar yoluyla vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar.

Hafızayı kuvvetlendiriyor

Alzheimer ve bunama gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltması ile bilinen Omega-3'ü yapısında barındıran tatlı badem yağı hafızayı kuvvetlendirme özelliğiyle de öne çıkıyor.  

Kas gevşetme özelliğine sahip

Tatlı badem yağının kas gevşetme özelliği ile ağrı kesici etkisi vardır. Romatizma etkisi ile oluşan ağrılara da iyi gelmesi sebebiyle önemli bir ağrı kesici. Fakat eklem romatizması olan hastaların kullanımına dikkat etmesi gerekmektedir. 

Bağışıklık sistemi dostu

İçerisinde bulunan vitamin ve proteinlerle bağışıklık sistemini güçlendirme özelliğine sahip olan tatlı badem yağı, bu özelliğiyle birçok hastalığın baş düşmanı konumunda bulunuyor. Aynı zamanda da vücut direncini arttırdığından mevsimsel enfeksiyonlara da karşı da vücudunuzu korumuş oluyor. 

Cilt bakımının bir numaralı yardımcısı

Cildi yumuşatma ve gözenekleri temizleme özelliği ile bilinen tatlı badem yağı, sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu önlemesiyle biliniyor. Cildi yumuşatma özelliğinin yanı sıra kırışıklık ve erken yaşlanmayı önler. Ciltte anti aging etkisi yarattığından, cildinizi zamana karşı muhafaza eder.  

Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 Baharat Diyarı E-Ticaret Hizmetleri Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.